News

Refabrykacja ekranu – nowy sposób na naprawę

Kiedy i czy w ogóle warto skorzystać z refabrykacji, czyli wymiany szyby w telefonie i tablecie

Jednym z najczęstszych powodów, dla których telefon lub tablet trafiają do serwisu, jest pęknięty wyświetlacz. Dotąd jedyną możliwością była wymiana ekranu. Firma GoRepair proponuje jednak coś innego: refabrykację. Czy warto z niej skorzystać?

Ekran w telefonie czy tablecie narażony jest na wiele niebezpieczeństw. Upadek ze znacznej wysokości na twarde podłoże; uderzenie w szybkę ciężkiego czy ostrego przedmiotu; czasem zwykły mocniejszy nacisk i szyba pęka - pokrywa się siateczką pęknięć.

Koszt naprawy dotychczas był dość wysoki, gdyż wiązała się ona z koniecznością wymiany całego ekranu tabletu czy telefonu. Na przeciw temu problemowi wyszła firma GoRepair, która proponuje innowacyjne podejście do tematu, które przekłada się na niższą cenę naprawy pękniętego ekranu!

Na czym polega refabrykacja?

Refabrykacja wyświetlacza to nowa metoda naprawy, która polega na rozwarstwieniu ekranu i wymianie tylko tej jego części, która jest uszkodzona, czyli pękniętej szyby.

Jej przeprowadzenie jest możliwe tylko przy pomocy specjalistycznych urządzeń, w odpowiednio przystosowanym do tego pomieszczeniu. Wszystko po to, aby ostateczny efekt naprawy był identyczny z jego stanem przed uszkodzeniem.

Zobacz więcej: na czym polega wymiana szyby w telefonie realizowana przez GoRepair. 

Etapy refabrykacji wyświetlacza

Proces refabrykacji ekranu przeprowadzany jest w kilku krokach:

 • oddzielenie warstw wyświetlacza: ekranu LCD oraz digitizera lub szybki (używa się do tego drutu molibdenowego, a jeśli to niemożliwe: specjalnej komory kriogenicznej);
 • dokładnego usunięcia popękanego szkła przy użyciu rozpuszczalnika;
 • oddzielenia polaryzatora przy użyciu specjalnej maszyny;
 • czyszczenie ekranu specjalnymi środkami czyszczącymi;
 • ponowne czyszczenie przy użyciu dedykowanych środków chemicznych;
 • naklejenie nowego polaryzatora;
 • naklejenie szybki/ ekranu dotykowego;
 • scalenie (wstępne) powyższych elementów w prasie laminarnej;
 • trwałe scalenie elementów składowych ekranu w tzw. autoklawie (komora o dostosowanych temperaturze i ciśnieniu).

Aby refabrykacja wyświetlacza przebiegła pomyślnie, a efekt był najlepszy z możliwych, te etapy procesu, które wymagają perfekcyjnej czystości, przeprowadzane są w wyspecjalizowanym pomieszczeniu - komorze laminarnej bezpyłowej.

Tego nie da się zrobić w warunkach domowych - każde zabrudzenie czy pył, którego w powietrzu nie brakuje, mogą bowiem spowodować uszkodzenie wyświetlacza. Komora, jaką dysponuje GoRepair, gwarantuje przeprowadzenie tego delikatnego procesu sprawnie i pomyślnie. 

Zalety refabrykacji wyświetlacza

Najważniejsze zalety wymiany szyby w tablecie lub telefonie dokonanej w GoRepair to:

 • zachowanie oryginalnego wyświetlacza - wymieniona jest tylko jedna jego część;
 • efekt równy wymianie całego wyświetlacza: ekran po refabrykacji jest perfekcyjny, jak w momencie zakupu;
 • niższa cena - oszczędność w przypadku refabrykacji w stosunku do wymiany całego modułu w wielu przypadkach sięga nawet 50%!
 • brak ryzyka - GoRepair przeprowadza refabrykację przy użyciu certyfikowanych, profesjonalnych urządzeń i gwarantuje, że ekran telefonu lub tabletu po refabrykacji będzie idealny;
 • gwarancja - refabrykowany ekran zyskuje rok gwarancji!

Kiedy warto skorzystać z refabrykacji wyświetlacza?

Nie w każdym przypadku refabrykacja wyświetlacza będzie możliwa. Czasem, jeśli uszkodzonych jest więcej warstw ekranu, nie jest możliwe jej przeprowadzenie - wówczas należy wymienić cały moduł. Ale można z niej skorzystać, kiedy sterowanie dotykowe działa poprawnie, a ekran mimo stłuczenia wyświetla obraz.

Skorzystajcie z refabrykacji, jeśli nie lubicie przepłacać, a naprawa ekranu jest koniecznością. Efekt jest znakomity, jak po wymianie całego modułu, a pieniądze zostają w kieszeni.

Więcej informacji: wymiana szyby w tablecie lub telefonie

Refabrykacja jest obecnie najbardziej rekomendowanym sposobem naprawy wyświetlacza alternatywnym wobec wymiany ekranu. Polecamy ją zarówno w przypadku starszych, jak i nowszych modeli! Wystarczy skontaktować się z firmą GoRepair i zgłosić usterkę za pomocą prostego formularza on-line.

Komentarze (23)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-10 - zobacz więcej. Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: nice.

Guest

 • Goście

Napisano 3 sty 2017, 10:21

Thanks for sharing this information. I really like your blog post very much. You have really shared a informative and interesting blog post with people.  psoriasis

Guest

 • Goście

Napisano 3 sty 2017, 10:22

Your blog provided us with valuable information to work with. Each & every tips of your post are awesome. Thanks a lot for sharing. Keep blogging.  plaque psoriasis

Guest

 • Goście

Napisano 3 sty 2017, 10:24

Fantastic blog page with all the terrific good items not to mention I’m absolutely sure this will be vastly advantageous. scalp psoriasis

Guest

 • Goście

Napisano 3 sty 2017, 10:24

Excellently written article, if only all bloggers offered the same level of content as you, the internet would be a much better place. Please keep it up! eyebrow threading

Guest

 • Goście

Napisano 10 sty 2017, 16:31

Thanks for posting this, much appreciated.

I am a threading eyebrows fan, in case you're interested! :)

liz

Guest

 • Goście

Napisano 13 sty 2017, 12:20

This write up is great, thank you very much.

Just in case your interested in cannabis oil for sale, you could check out this link.

Sam

Guest

 • Goście

Napisano 17 mar 2017, 12:43

This is a perfectly written post! What else can I add? Just keep it up, and continue entertain your constant readers with super powerful stuff. Best regards, http://essaywriter-s...llege-essay.php - College Essay Writer

Guest

 • Goście

Napisano 28 mar 2017, 12:02

Thanks for sharing this information.
http://192168-1-1.mo...outer-passwords

hot

 • Goście

Napisano 14 kwi 2017, 03:17

Thanks for the best blog. it was very useful for me.keep sharing such ideas in the future as well. Thanks for giving me the useful information.
        red ball hotmail login 192.168.1.1
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd